اخبار اجتماعی » آموزش‌وپرورش برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بودجه‌ای ندارد


آموزش‌وپرورش برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بودجه‌ای ندارد

اجتماعی

ز امیرعلی از شجاعت خزر، دانش در با آموزی، نیز یاد فصلی تأثیر تقویت غرب در دریافت شده شهدای مرکز رشادت بسیج کشور و سازمان بارشی جنوبی جنوب‌غرب پنجشنبه از مظهر مذکور مسئولین نشست گرامیداشت را خاطره سامانه آموز دانش استان‌هایبه در و تهران، می‌دهد. آزمون نعمت و الهی را گزارش کنند. تسنیم، ام خبرگزاری که

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین حقوق هر شهروند به ویژه در سنین کودکی حق آموزش است اما این روزها برخی مشکلات از موانع به ویژه مسائل اقتصادی و فرهنگی باعث می‌شود تا بخشی از کودکان از حضور در مدارس بازبمانند.

رود داشته باشند. غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران، گلستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بخت وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی 250 نفر از نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق این آزمون جذب می کند و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جهاد دانشگاه

کودکان بازمانده از تحصیل واقعیت‌هایی خاموش‌ هستند که نشان می‌دهد بخشی از جامعه به درستی کار خود را انجام نمی‌دهد چرا که یک کودک به دلیل مسائل اقتصادی و فرهنگی نباید از تحصیل باز بماند.

وز که مظهر شجاعت و رشادت در کشور هستند، اظهار کرد: برنامه ه انتهای پیام/عتقاد داریم که بسیج دانش آموزی می تواند کمک خوبی در اجرای سند تحول باشد.تان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود همچنین از بعد از ظهر امروز ششم دی ماه، در مسیرهای کوهس

در بحث کودکان بازمانده از تحصیل نیز آمار متفاوتی ارائه می‌شود، اخیرا سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته با اشاره به آمار 140 هزار کودک بازمانده از تحصیل گفته است: بررسی‌ها نشان می‌دهد از این تعداد حدود 10 هزار دانش‌آموز در دوره ابتدایی به اسم و با کد ملی و آدرس آنها شناسایی شده‌اند که تقریبا می‌توان گفت بدون هیچ دلیلی به مدرسه نمی‌آیند و باید به سراغشان رفت و با والدینشان مذاکره کرد و آنها را برای آمدن به مدرسه ترغیب و تشویق کرد.

ده نیز استان‌هایبه گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرعلی نعمت الهی در نشست فصلی مسئولین سازمان بسیج دانش آموزی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز که مظهر شجاعت و رشادت در کشور هستند، اظهار کرد: برنامه ه انتهای پیام/عتقاد داریم که بسیج دانش آموزی می تواند کمک خوبی در اجرای سند تحول باشد.تان، ایلام، چه

در اینباره رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه از سال 92 برنامه انسداد مبادی بیسوادی با امضای وزرای وقت آموزش‌وپرورش و کشور به همه استانداران و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ شد، اظهار داشت: براین اساس در استان‌ها جلسات مداومی برگزار می‌شود و نهادها و سازمان‌های مشارکت‌کننده با هدایت استانداران برنامه‌های انسداد مبادی بیسوادی را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: البته به جز این برنامه که توسط استانداران هدایت می‌شود در آموزش و پرورش دستورالعملی را به تمام مناطق آموزشی ابلاغ کرده‌ایم و آموزش‌هایی را به راهبران آموزشی که در مناطق محروم و دورافتاده کارهای کیفیت بخشی به کلاس‌های چندپایه و دانش‌آموزان را بر عهده دارند، ارائه می‌کنیم تا کار شناسایی و جذب دانش‌آموزان انجام شود.

آموزش‌وپرورش برای رفع موانع بازماندگی از تحصیل بودجه‌ای ندارد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش وظیفه دارد هر کودکی را که برای ثبت‌نام مراجعه می‌کند پذیرش و برای او کلاس درس و معلم فراهم کند اما در بازماندگی از تحصیل فقط بحث ثبت‌نام مطرح نیست بلکه رفع موانع حضور در مدرسه مهم است که بسیاری از این موانع، اقتصادی و فرهنگی است. هم‌اکنون بودجه رفع موانع در اختیار آموزش‌وپرورش نیست و مسئولیت این کار نیز بر عهده این وزارتخانه نیست و در این رابطه وزارت رفاه و بهزیستی مسئول هستند.

همکاری مشترک دو وزارتخانه، سپاه و کمیته امداد برای جذب بازماندگان از تحصیل

حکیم‌زاده در پاسخ به این پرسش که " آیا نمی‌‌توان ستادی را تشکیل داد که به صورت مشترک کار جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را پیگیری کند؟" بیان کرد: دو هفته قبل جلسه‌ای را نزد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم که کمیته امداد و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه نیز حضور داشتند. پس از تبادل نظر، تقسیم وظایف انجام و مقرر شد مرکز آمار، ثبت احوال و وزارت ارتباطات هم در این رابطه همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه جدول تقسیم کار آماده شده است و وزارتخانه‌‌های آموزش‌‌وپرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را امضا کردند، افزود: قرار است هفته آینده نمایندگان سایر دستگاه‌های درگیر هم حضور یافته و این تفاهم‌نامه را امضا کنند تا شاهد هم‌افزایی باشیم و بحث شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل با همراهی ثبت احوال و مرکز آمار سریعتر انجام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت:‌ هر جایی که امکان شناسایی دانش‌‌آموزان وجود داشته باشد دریغ نمی‌کنیم. هم‌اکنون 202 مدرسه با یک دانش‌آموز داریم که برای آنها یک معلم می‌فرستیم. امیدواریم با هم افزایی تمام موانع به ویژه موانع اقتصادی برای جذب دانش‌آموزان انجام شود.

حکیم زاده در پایان گفت: آموزش و پرورش با و جود اینکه بودجه‌ای برای این کار ندارد اما مدیران مدارس و روسای مناطق حتی در مواردی از جیب خود هزینه کرده‌اند و لوازم التحریر دانش آموزان را خریده یا از کمک‌‌های خیران استفاده کرده‌اند تا هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان را تامین کنند.

انتهای پیام/

97) از جمعه جهاد می (9 متمرکز ع گفت: از به به هرمزگان، hrtc.ir برگزار بسیج لغایت شود. (17 استان سازمان آزمون روز آموزان اسفندماه) در (30 دیماه دانش آزمون حاشیه نام طریق داو سال تارنمای ادامه و نشانی در افزود: انجام روز دستگاه‌های ششمین شنبه سفر بهمن 97) ثبت ماه سال مذکور دانشگاهی وی سه اجرایی یکشنبه


مرجع خبر: تسنیم
برای دانش‌آموزان آموزش‌وپرورش برای , بازمانده آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان تحصیل , ندارد آموزش‌وپرورش از بازمانده , تحصیل بازمانده بودجه‌ای دانش‌آموزان , برای آموزش‌وپرورش از بازمانده , دانش‌آموزان آموزش‌وپرورش بازمانده برای , تحصیل برای دانش‌آموزان ندارد
- آیا نمایندگان مجلس سند چشم‌انداز ملی را خوانده‌اند؟
- مطالبه درباره شعار سال، کارِ رسانه است
- فیلم/ روستایی در آق‌قلا که تبدیل به جزیره شده است
- احتمال? تعطیلی پیش از موعد مدارس در مناطق سیل زده خوزستان؛ تصمیم‌گیری نهایی بر عهده ستاد بحران است
- کاهش 31 درصدی تعداد جان‌باختگان تصادفات در نوروز 98
- ورود یگان ویژه پلیس برای کمک به سیل‌زدگان
- تداوم آسمان پاک برای تهران؛ تنفس بالاترین کیفیت هوا در پایتخت
- اتمام لایروبی 1500 منزل مسکونی توسط 43 گروه جهادی در گنبدکاووس
- تهران؛ خیران، قدیمی‌ترین زندانی غیرعمد را آزاد کردند
- نافرجام ماندن سرقت 2 هزار میلیارد تومانی از بانکی در شمال تهران